E-twinning

Głównym celem projektów szkolnych jest pobudzanie młodych ludzi do twórczej aktywności i kreatywności. Projekty językowe umożliwiają efektywną realizację zadań szkoły w zakresie wykształcenia u uczniów umiejętności określonych w podstawie programowej. Właśnie dlatego uczniowie naszej szkoły tak chętnie biorą udział w różnych projektach. Kolejnym. który realizujemy w bieżącym roku szkolnym jest Funglish Jego głównym celem jest zachęcanie dzieci do rozwijania zainteresowania nauką języka angielskiego. Wszystkie szkoły partnerskie współpracują ze sobą, uczniowie dzięki temu poprawiają komunikację z rówieśnikami w języku angielskim. Projekt rozpoczął się we wrześniu i potrwa do kwietnia. We wrześniu odbyło się seminarium internetowe między partnerami, zaprojektowano plakat i logo. W kolejnym miesiącu za pomocą narzędzi internetowych przedstawialiśmy naszą szkołę, miejscowość i kraj. Obecnie w okresie świątecznym wymieniamy się kartkami świątecznymi, a także poznajemy zwyczaje, jakie panują u naszych rówieśników. Jesteśmy już na półmetku projektu Funglish , ale jeszcze bardzo dużo ciekawych zadań przed nami. Wszystko tak naprawdę po to, aby uczniowie dobrze bawili się z językiem angielskim, poznali przyjaciół z różnych krajów i dostrzegli, że nauka języka niekoniecznie musi być nudna.

W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła przystąpiła do projektu TONGUE TWISTERS FROM EUROPE Biorąc w nim udział, co miesiąc musimy realizować różne zadania. Na początku każda ze szkół musiała zaznaczyć na mapie swoją lokalizację. Uczniowie nagrywali także filmiki, w których się przedstawiali. W październiku uczestnicy musieli zaprojektować logo projektu, gdzie później z kilku propozycji wybrane zostało najlepsze. Kolejnym zadaniem było nagranie pięciu łamańców językowych - oczywiście po angielsku. Wszystkie propozycje zostały umieszczone na stronie e-twinning. Rówieśnicy z innych szkół wybrali spośród wszystkich te, które im się najbardziej podobały i uczyli się ich, po czym nagrali filmiki, żeby pokazać innym ,jak im poszło. Obecnie w grudniu poprzez wymianę kartek świątecznych, będziemy mogli zapoznać się z życzeniami świątecznymi w języku angielskim. Uczniowie chętnie biorą udział w realizacji poszczególnych zadań, poznając nowe kultury i zwyczaje. Dorota Palmąka.

W roku szkolnym 2016/2017 rozpoczęliśmy w naszej placówce współpracę międzynarodową w ramach Programu e Twinning. Program eTwinning – Europejska Współpraca Szkół, umożliwia szkole realizację projektów edukacyjnych we współpracy ze szkołami z zagranicy, z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych. Międzynarodowy projekt w ramach unijnego programu eTwinning realizowany jest dzięki wykorzystaniu Internetu. Uczniowie współpracują z rówieśnikami z innych krajów. Tematyka projektów nawiązuje do podstaw programowych oraz zainteresowań uczniów. Podczas realizacji projektów uczniowie doskonalą znajomość języków obcych, poznają kulturę innych krajów. Nauczyciele prowadzący posługują się nowymi technologiami. Tematyka projektów, czas ich realizacji zależą od potrzeb i kreatywności nauczycieli i uczniów.

Obecnie realizujemy nasz pierwszy projekt o nazwie „Teach me a few words in your language”. – „Naucz mnie kilka słów w swoim języku”.  Celem projektu jest nauczenie dzieci z innych krajów czterech słów w naszym języku: dzień dobry, do widzenia, przepraszam, dziękuję. W projekcie udział biorą 24 kraje. Z okazji Dnia Języków, który był 26 września, nauczyliśmy się piosenki, w której słowo dzień dobry występuje w różnych językach. Nagraliśmy filmik i udostępniliśmy go w Internecie, tak aby uczniowie z innych krajów mogli go zobaczyć, a przy okazji my obejrzeliśmy klipy udostępniane przez naszych rówieśników. W trakcie trwania projektu nagraliśmy 4 takie filmiki, aby wszyscy mogli nauczyć się poszczególnych słów. Wykonaliśmy także kartki pocztowe, na których napisaliśmy te cztery słowa w języku ojczystym i w języku angielskim. Kartki zostały wysłane do uczniów z innych krajów, a my czekamy na odpowiedzi od naszych międzynarodowych rówieśników. Z otrzymanych kartek powstanie wystawa podsumowująca projekt. Koordynatorem jest Pani Dorota Palmąka.

Otrzymane kartki od dzieci z innych państw.

Utworzono dnia 27.10.2016, 17:27

Utworzono dnia 27.10.2016, 17:23