EuroWeek

Program EuroWeek - Szkoła Liderów jest specjalnym obozem edukacyjnym pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. Zajęcia były prowadzone w formie interaktywnych warsztatów, gier stymulacyjnych i praktycznych ćwiczeń  w języku angielskim przez szkoleniowców i wolontariuszy z: Indonezji, Kolumbii, Ukrainy, Tajlandii, Pakistanu, Peru, Rumunii, Turcji. Uczestnicy mogli rozwijać najbardziej cenione w chwili obecnej umiejętności społeczne: przewodzenia, autoprezentacji oraz pracy w zespole. Nasi uczniowie aktywnie włączali się we wszelkie działania i nawiązywali znajomości z innymi uczestnikami projektu. Plan był bardzo napięty, jednak czas spędzony w ośrodku szkoleniowym Melafir nie był czasem straconym. Wprost przeciwnie, zarówno uczniowie jak i opiekunowie mogli rozwijać swoje zdolności językowe i świetnie się bawić.

EuroWeek is the best!

W EuroWeek w dniach od 27 kwietnia do 1 maja 2018 roku  z naszej szkoły wzięło udział 6 uczniów pod opieką pani Doroty Palmąki i pani Agnieszki Lech. Podróż odbywała się pociągiem z Kielc do Wrocławia, a następnie koleją dolnośląską do Krosnowic Kłodzkich. Z tąd pojechaliśmy busem do Lądka Zdroju. Uczniowie podczas pobytu na EuroWeek nie mieli czasu na nudę. Akywnie uczestniczyli we wszelkich proponowanych działaniach. W wolnej chwili chodziliśmy do parku zdrojowego ćwiczyć na siłowni. W niedzielę mieliśmy możliwość zwiedzenia Kłodzka i Bystrzycy Kłodzkiej, Muzeum Zapałek, Baszty Rycerskiej.

W pociągu do Wrocławia

Dworzec Główny we Wrocławiu

Lądek Zdrój

Bystrzyca Kłodzka

Muzeum Zapałek w Bystrzycy Kłodzkiej

Kłodzko

Małgosia jako  Justin Bieber

Z wolontariuszami: Stanislav, Tabi, Daniel, Tamara, Akim i Pipith.

Każdy uczestnik otrzymał certyfikat