Prima Aprilis » Szkoła Podstawowa nr 42

"Prima Aprillis uważaj, bo się pomylisz". Nasi uczniowie z pewnością się pomylili, zamiast w plecakach, książki przynieśli w ... sami zobaczcie, jakie pomysły mieli na "prima aprilissowy" plecak ;)

Relacja w galerii zdjęć.

Nasz apel o pomoc dla uchodźców z Ukrainy nie pozostał bez echa. W pomoc włączyli się nie tylko  uczniowie, rodzice i nauczyciele SP w Solcu, ale również dzieci i rodzice z Przedszkola "Kraina Uśmiechu" w Solcu, jak rownież mieszkańcy Solca i Woli Żyznej. Jesteście wspaniali o wielkim sercu, bo los drugiego człowieka nie jest Wam obojętny. Pamiętajmy:  "Tyle jest człowiek wart, ile drugiemu może pomóc."

Wielkie podziękowania należą się osobom, które z zaangażowaniem segregowały, pakowały i odpowiednio opisywały każdą paczkę. Przygotowane dary zostały odebrane przez panią Dorotę z ZHP Staszów oraz pana Konrada z Promocji Staszowa. Wszystkie dary zostały dostarczone na przejścia graniczne m. in. w Medyce.

Fotorelacja w galerii.

6 stycznia 2022 r. w parafii św. Władysława w Szydłowie odbył się po raz kolejny Orszak Trzech Króli. Nasza szkoła była czerwonym orszakiem króla Kacpra, symbolizującego Europę. Dziękujemy za aktywny  udział.

Więcej zdjęć w Galerii.

1 grudnia 2021 r. uczniowie klasy I i III wzięli udział w edukacyjnej wycieczce do Muzeum Porcelany w Ćmielowie. Dzieci nie tylko poznały historię porcelany w Polsce, ale również miały możliwość samodzielnie wykonania róży z masy porcelanowej. To było niesamowite doświadczenie i zabawa.

W Muzeum Historyczno-Archeologicznym Krzemionki uczniowie poznali historię wydobywania krzemienia. Następnie przewodnik poprowadził wycieczkę do kopalni krzemienia, gdzie podziwialiśmy piękne krzemienie pośród skał wapiennych. Uczniowie byli zafascynowani opowieściami pana przewodnika.

Zdjęcia w Galerii

23 listopada uczniowie klas IV - VIII uczestniczyli  w wycieczce edukacyjnej do Kopalni Soli w Wieliczce i Muzeum Lotnictwa Polskiego  w Krakowie. Był to dzień pełen wrażeń i poznawania histori polskiego lotnictwa.

"Cześć i chwała bohaterom poległym za Ojczyznę"

10 listopada w naszej szkole odbył się apel upamiętniający 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczennice klasy VIII odczytały referat pt. "Droga do wolności". Następnie wszyscy zaśpiewali hymn Polski.

"Bo więcej radości jest w dawaniu, a niżeli w braniu"

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zbiórce karmy dla zwierząt, które są pod opieką Stowarzyszenia "Druga Radość". Zebraliśmy ok. 100 kg karmy suchej i mokrej, która została dostarczona do Chmielnika na ul. Sienkiewicza 6. Wielkie podziękowania również dla rodziców za przywiezienie karmy do szkoły.

"By krucha pamięć nie zniszczyła wspomnień"

23 października uczniowie klasy VII ze Szkolnego Koła Caritas, sprzątali groby Nieznanego Żołnierza  na cmentarzu w Szydłowie. Dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony wolny czas. Rodzicom dziękujemy za przywiezienie i odebranie dzieci.

"Ślubuję być pilnym uczniem i dzielnym Polakiem", słowa przysięgi wypowiedzieli 15 października uczniowie klasy poierwszej. Zostali powitanie w gronie uczniów przez starszych kolegów i pasowani na ucznia przez panią dyrektor.

13 października uczniowie naszej szkoły wyjechali na wycieczki w ramach projektu "Poznaj Polskę". Uczniowie klas I i III zwiedzali Sandomierz i gościli na zamku Krzyżtoór w Ujeździe. Natomiast uczniowie klas IV - VIII zwiedzali Zamek Królewski na Wawelu oraz zaangażowali się w  doświadczenia w Ogrodzie Doświadczeń im. St. Lema. Obie wycieczki uważamy za udane, dzieci wróciły zadowolone i pełne wrażeń.

Sandomierz kl. I i III

Zamek Krzyżtopór w Ujeździe

Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema

15 września gościliśmy w naszej szkoły przedsawicieli ZGOK w Rzędowie. Panie przeprowadziły z uczniami klas I - III; IV - VIII warsztaty ekologiczne pt. "Myślę, więc segreguję".    Na zakończenie warsztatów każdy uczeń otrzymał prezent w postaci ekologicznej torby na zakupy i zeszyt. Po takich warsztatach z pewnością łatwiej będzie segregować śmieci i bardziej dbać o naszą planetę Ziemię. Dziękujemy.

Rozpoczęcie roku szkolnego - 1 września 2021 roku – środa, godzina 8.00.

Spotkania wychowawców z uczniami w klasach:

Klasa I - pani Halina Patrzałek sala nr 6,

Klasa III – pani Renata Zielińska sala nr 9,

Klasa IV – pani Dorota Fit sala nr 7,

Klasa V – pani Janina Czapla sala nr 8,

Klasa VII- VIII – pani Urszula Zmorek – Boś sala nr 11.

Rodzice uczniów czekają na swoje dzieci przed szkołą, zgodnie z Procedurą Bezpieczeństwa w okresie pandemii COVID-19 Szkoły Podstawowej w Solcu Starym.

Muzeum Historyczno-Archeologiczne Krzemionki i Muzeum Porcelany w Ćmielowie

Utworzono dnia 03.12.2021, 09:48

List Ministra Zdrowia

Utworzono dnia 30.08.2021, 12:33