Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa w Solcu Starym
Szkoła Podstawowa w Solcu Starym

Wiadomości

Czcionka:

Witamy serdecznie na stronie internetowej
 Szkoły Podstawowej w Solcu Starym

27 listopad 2019 r.

Dziś w szkole gościliśmy dyplomowanego mistrza pszczelarstwa pana Aleksandra Rębacza z pasieki "Boża Iskierka". Dzieci miały możliwość poznania życia pszczół, historii ula. Zajrzały  również  do ula i widziały pracujące pszczoły. Pan Aleksander prowadził warsztaty bardzo ciekawie, włączał do aktywności uczniów. Mieliśmy możliwość spróbowania pyłku kwiatowego i miodu z kończyny na waflu.  Każdy uczestnik otrzymał: dyplom, książeczkę, drewniany nożyk do smarowania miodu.

26 listopad 2019 r.

Dziś w szkole  odbyły się Andrzejki. Uczniowie bawili się przy muzyce wspólczesnej, brali udział w konkursach, próbowali odgadnąć swą przyszłość.

19 listopad 2019r.

W szkole odbył się kiermasz przeczytanych książek,  przyniesionych przez uczniów. Celem kiermaszu było promowanie czytelnictwa wśród uczniów. Każdy mógł wybrać książkę dla siebie.

Uczniowie przebrani za bajkowe postaci przeczytali fragmenty ulubionych bajek. Dzieci z klasy III czytali "Kota w butach", a uczniowie klasy VI bajkę pt. "Czerwony Kapturek".

15 listopad 2019r.

W  naszej szkole  odbyły się  zajęcia, podczas których dzieci budowały model kościoła pw. św. Władysława w Szydłowie z klocków Lego. Zajęcia prowadził Mariusz Brzęcki - prezes Stowarzyszenia Kulturalno-Edukacyjnego "NDM" z Nowego Dworu Mazowieckiego.

Podczas zajęć panowała świetna atmosfera i dobra zabawa. Dzieci z zaangażowaniem podjęły się wyzwania a efekt pracy można ocenić na zdjęciach.

Podobny obraz

 

12 listopad 2019 rok

Dziś w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie przedstawili tragiczne losy Ojczyzny i walkę o jej wyzwolenie. Zarówno wiersze jak i pieśni uświadomiły, jak wiele zawdzięczamy bohaterskiej walce polskich żołnierzy, byśmy dziś mogli żyć w wolnej Polsce. Dziękujemy za wspaniałe przeżycia i możliwość śpiewania pieśni patriotycznych.

 

„Jedenasty listopada” L. Wiszniewski.

Dzisiaj wielka jest rocznica
jedenasty listopada.
Tym co zmarli za ojczyznę
hołd wdzięczności Polska składa.

Im to bowiem zawdzięczamy
wolność – polską mowę w szkole
to, że tylko z ksiąg historii
poznajemy dziś niewolę.

Uroczyście biją dzwony
w mieście flagi rozwinięto
i me serce się raduje
że obchodzę Polski święto.

Dziś reprezentanci uczniów i nauczycieli uczestniczyli we Mszy św. w intencji naszej Ojczyzny. Po Mszy św. zostały złożone kwiaty i wiązanki przy Pomniku  Żołnierzy, którzy polegli w obronie wolnej Polski. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do upamiętnienia 101 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.

8 listopad 2019 r.

Dziś o 11:11 w naszej szkole odśpiewaliśmy wspólnie (uczniowie, przedszkolaki, nauczyciele, pracownicy szkoły) Hymn Państwowy. W ten sposób uczciliśmy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

                 

15 października w naszej szkole odbyła sie akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz Ślubowanie klasy I.

Jak zwykle licznie przybyli rodzice, którym serdecznie dziękujemy za obecność i współpracę.

2 września 2019 r. uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019/2020. Jak zwykle licznie przybyli rodzice naszych uczniów.

Uczeń klasy V odczytał referat związany z wybuchem II wojny światowej.

Znalezione obrazy dla zapytania rok szkolny 2019/2010

Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020:

8:00 - Msza św. w kaplicy Podwyższenia krzyża Świętego w Solcu

9:00 - spotkanie i apel  na holu szkolnym

1 września 2019 roku mija 80 - ta rocznica wybuchu II wojny światowej. Przedstawiciele uczniów, nauczycieli i rodziców uczcili pamięć poległych żołnierzy składając kwiaty i zapalony znicz na Grobie Nieznanego  Żołnierza w Szydłowie.

"Wakacje, znowu są wakacje", tak mógł śpiewać niejeden uczeń 19 czerwca, w dzień zakończenia roku szkolnego 2018/2019. Dzień rozpoczęliśmy Mszą św., którą sprawował ks. proboszcz Ryszard Piwowarczyk,  o godz. 8.00 w kaplicy Podwyższenia Krzyża Świętego w Solcu. Następnie udaliśmy się do szkoły, gdzie było krótkie pożegnanie klasy VIII pt. "Niedokończona lekcja".  Następnie pani Dyrektor z nauczycielami  wręczała nagrody uczniom za naukę, wkład pracy i zaangażowanie, udział w konkursach.

Uczniowie klasy VIII, którzy najlepiej napisali egzamin otrzymali Nagrodę Dyrektora - power bank. Pani dyrektor poinformowała zebranych, że uczniowie Gminy Szydłów,  a więc i nasi, najlepiej napisali egzamin ósmoklasisty w powiecie staszowskim. Wielkie Gratulacje dla zdających i nauczycieli.

Klasa VII przygotowała zabawę i konkurs  pt. "Jaś i Małgosia" dla uczniów klasy I i II.

Jak co roku w naszej szkole 4 czerwca 2019 r. odbył się Piknik Rodzinny. W programie była: akademia klasy I i II, zabawa na zjeżdżalni, w basenie z piłkami, zabawa z animatorami, ognisko i grillowanie. Gościliśmy pana burmistrza Andrzeja Tuz, księdza proboszcza Ryszarda Piwowarczyk oraz rodziców naszych uczniów. W międzyczasie posilaliśmy sie smakołykami przygotowanymi przez rodziców. Za wszelką pomoc i okazane serce wszystkim serdecznie dziekujemy.

W piątek 24 maja 2019 r. uczniowie klasy VIII wraz z wychowawcą odwiedzili firmę EKOPLON, która jest  wiodącym dostawcą kompleksowych rozwiązań do produkcji rolnej oraz środków żywienia zwierząt gospodarczych. Wizyta zakończyła się wspólnym grillowaniem. Uczniowie otrzymali również upominki, za które serdecznie dziękujemy.

17 maja w naszej szkole gościliśmy żołnierzy z 10 Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Terytorialnych.

3 maja

3 maja 2019 r. obchodziliśmy 228 Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dla uczniów naszej szkoły, to niezwykła okazja do uczestniczenia we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, ale również złożenie kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza. Okazujemy  wdzięczność tym, którzy oddali życie byśmy żyli w wolnej Polsce.

Obraz może zawierać: 4 osoby, tłum, tabela, dziecko, na zewnątrz i jedzenie

Znalezione obrazy dla zapytania 3 maj

Jak co roku 30 kwietnia w naszej szkole odbyła sie uroczysta akademia z okazji 228 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy II i V pod czujnym okiem pani Doroty przybliżyli wydarzenia związane z tą uroczystością. Jak zwykle swą obecnością zaszczycili nas rodzice uczniów.

Podobny obraz

 

W naszej szkole uczniowie radośnie powitali pierwszy dzień wiosny. Samorząd Uczniowski pod opieką pani Uli, przygotował liczne zabawy, zagadki, konkursy,  zawody sportowe.

Znalezione obrazy dla zapytania walentynki

Na walentynki zamiast wyznania
Serdeczne podziękowania
za wspólną radość z codzienności
za każdy dzień pełen radości.

Jest karnawał.
W karnawale wszyscy urządzają bale.
To tradycja bardzo stara – strojów pięknych co niemiara!
Niech się bawią duzi, mali
zgromadzeni na tej sali.

12 stycznia 2019 roku w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa.

Jako pierwsi wystąpili uczniowie klasy pierwszej w przedstawieniu „Pory roku”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skecz "A żebyś ty Kuba wiedzioł"

 

 

 

Skecz w wykonaniu uczniów klasy VII - "Wykład z w-fu"

 

Dyscyplina sportowa - siatkówka.

 

 

Dyscyplina sportowa - hokej.

 

 

Dyscyplina sportowa - koszykówka.

 

 

Dyscyplina sportowa - zapasy.

 

 

Dyscyplina sportowa - golf.

 

 

 

Inscenizacja wiersza Stanisława Jachowicza pt. "Chory kotek" w wykonaniu uczniów klasy II.

 

 

 

 

 

Wręczenie nagród za udział w konkursie międzyszkolnym z języka angielskiego klas I i II.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po raz czwarty  w naszej parafii odbył się Orszak Trzech Króli. Nasza szkoła była orszakiem króla Kacpra reprezentującego Europę. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przeżycie tej pięknej uroczystości.

Orszak Trzech Króli

Drodzy Rodzice i Uczniowie serdecznie zapraszamy do zaangażowania się w organizację Orszaku Trzech Króli 6 stycznia 2019 roku w Szydłowie. Zachęcamy do przebierania się w okolicznościowe stroje (królowie, pastuszkowie, aniołowie, kolędnicy itp.). Nasza szkoła i przedszkole jest orszakiem króla Kacpra, a więc wybieramy elementy stroju lub strój w kolorze czerwonym. Wszyscy uczestnicy Orszaku dostaną korony, naklejki oraz śpiewniki.
Trzej Królowie, symbolizujący trzy kontynenty, wyruszą z trzech stron Szydłowa, by złożyć uroczysty pokłon Nowonarodzonemu Zbawicielowi – Jezusowi Chrystusowi.
O godzinie 10:50 zbieramy się przy synagodze jako orszak króla Kacpra, koloru czerwonego.
O 11.00 wyruszymy ze śpiewem kolęd na Rynek.
Odegrana tam zostanie scena z królem Herodem, scena w gospodzie.
Potem przejdziemy do kościoła parafialnego, gdzie zostaną złożone dary i pokłon przed Nowonarodzonym Zbawicielem i uroczysta Msza Święta.
Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 
Drodzy Rodzice i Goście
Niech Nowy Rok 2019 przyniesie Wam zdrowie, radość,
Miłość, pomyślność i spełnienie wszystkich marzeń,
a gdy się one już spełnią
niech dorzuci garść nowych marzeń,
bo tylko one nadają życiu sens!
W Nowym Roku wielu szczęśliwych tylko chwil
życzy Pani Dyrektor i Grono Pedagogiczne.
Znalezione obrazy dla zapytania życzenia noworoczne

W niedzielę 30 grudnia 2018r. kolejny raz uczniowie i przedszkolaki wystawili jasełka w kaplicy Podwyższenia Krzyża Świętego w Solcu. Dziękujemy za liczne przybycie. Szczególnie dziękujemy rodzicom za przywiezienie dzieci na piątkową próbę, za zaangażowanie i świetny kontakt. Niech Pan Jezus wszystkim błogosławi.

Z okazji świąt Bożego Narodzenia, Pani Dyrektor oraz Grono Pedagogiczne przesyła najserdeczniejsze życzenia: wielu łask od Narodzonej Bożej Dzieciny, szczęścia, zdrowia i spełnienia marzeń w nadchodzącym 2019 Roku.

Podobny obraz

W dniu dzisiejszym, tj. 21 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbyły się  Jasełka w wykonaniu uczniów klasy I i II oraz przedszkolaków pod przewodnictwem pani Agnieszki Lech. Uczniowie zaprezentowali szeroki wachlarz talentów od śpiewu, poprzez taniec i grę aktorską. Wykonywali kolędy i pastorałki nie tylko w języku polskim, ale również w języku angielskim, włoskim i niemieckim.

Miło nam było gościć pana wójta Andrzeja Tuz oraz licznie przybyłych rodziców.

Jasełka zaprezentowane zostaną również w niedzielę 30 grudnia 2018 roku w kaplicy w Solcu o godzinie 13.15. Serdecznie zapraszamy.

6 grudnia - jak dobrze wiecie,

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie.

I każde dziecko prezent dostanie.

Naszą szkołę również nie ominął,

i czas ze świętym Mikołajem fajnie nam minął.

Dziękujemy artystom z cyrku Szok za niesamowitą zabawę i niezwykłe przeżycia.

29 listopada w szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Zarówno uczniowie, jak i przedszkolaki świetnie bawili się  przy współczesnej muzyce. Uczniowie przygotowali kąciki z "wróżbami" i chętnie "wróżyli".

22 listopada w naszej szkole odbyło się niezwykłe spotkanie z historią. W nasze progi zawitała Grupa Artystyczna "Rekonstrukto", która  propaguje  historię eksperymentalną. Poprzez osobiste zapoznanie się przez wszystkich uczestników, przybliżyli  historię i obyczaje minionych wieków. Uczniowie mieli możliwość przebieranie się w stroje minionej epoki, dotchnąć broni, a nawet walczyć. Uczestnicy świetnie się bawili i z humorem poznawali historię Polski.

W ostatnich dniach października  w naszej szkole we współpracy z Gminnym Centrum Kultury w Szydłowie,  odbył się Konkurs Wiedzy Ekologicznej. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy z gratulacjami.

11 listopada 2018 r. obchodziliśmy 100 - lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dla uczniów naszej szkoły, to niezwykła okazja do uczestniczenia we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, ale również złożenie kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza. Okazujemy  wdzięczność tym, którzy oddali życie byśmy żyli w wolnej Polsce.

W dniu 9 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 - lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Po skończonej akademii uczniowie klas IV-VIII wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne. Był to wspaniały Dzień Patriotyzmu, by uczcić Niepodległość Polski.

W  dniu 17 października naszą szkołę w ramach współpracy odwiedziła grupa wychowanków OREW ze Staszowa. Młodzież wzięła udział w zajęciach integracyjnych z religii w klasie VIII i IV/V.

12 października 2018r. w naszej szkole obchodziliśmy podwójną uroczystość - Dzień Nauczyciela i  ślubowanie klasy I. Uczniowie wykazali się niezwykłymi talentami: aktorskimi, recytatorskimi, wokalnymi. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: pan wójt Jan Klamczyński, pani Elżbieta Kwiatek, przedstawieciele Rady Rodziców oraz licznie zgromadzeni rodzice. Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie i życzenia.

22 września uczniowie z klas IV - VIII byli na edukacyjnej wycieczce w Geoparku, w któym zwiedzaliśmy Galerię Ziemi i odbyliśmy podróż w kapsule 5D do wnętrza ziemi. Natomiast w  Energetycznym Centrum Nauki uczniowie samodzielnie eksperymentowali korzystając z maszyn i urządzeń wystawy ECN.

UROCZYSTE  ROZPOCZĘCIE  ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 W SZKOLE PODSTAWOWEJ W SOLCU STARYM

3 września 2018r. Pani Dyrektor zainagurowała nowy rok szkolny.

22 czerwca 2018 roku uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. Najpierw odbyła się Msza Święta w kaplicy w Solcu, której przewodniczył ks. proboszcz Ryszard Piwowarczyk. Następnie w szkole uczniowie otrzymali nagrody, dyplomy i świadectwa. Jak zwykle licznie przybyli rodzice, któym dziekujemy za obecność i zaangażowanie.

 

13 czerwca  2018 roku odbyła się druga część projektu związana z Festynem Rodzinnym.

W programie:

8.00 - 11.00 Rajd Pieszy

11.00 - 13.00 Ognisko szkolne

13.00 - 14.00 Rozdanie Nagród

Uczniowie otrzymali na rajd zdrową żywność: wodę niegazowaną, czekoladę bez cukru, jabłko, wafelki bez cukru.

Każde dziecko otrzymało: piłkę, napój, owoce, serki.

Za udział w konkursach dzieci otrzymały gry planszowe.

Również rodzice za udział w konkursach otrzymali nagrody.

Od trzech lat nasza szkoła organizuje festyn z okazji Dnia Rodziny. W tym roku odbył się 6 czerwca. W programie była:

- Akademia z okazji Dnia Rodziny

- Konkurs Kulinarny

- Konkurs Sportowy

- Degustacja potraw przygotowanych przez rodziców.

Dzieci bawiły się z animatorami MAT ART. Festyn był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej - operacja pt."W zdrowym ciele - zdrowy duch".

Wiersze i piosenki w wykonaniu uczniów klasy I i III.

Specjalna dedykacja dla wszystkich mam. Piosenka pt."Mama" Space Girls w wykonaniu Darii.

Swą obecnością zaszczycił nas Pan Starosta  - Michał Skotnicki.

Konkurs Kulinarny - rodzic i dziecko.

W Konkursie Kulinarnym wszyscy uczestnicy otrzymali I miejsce. Trudno było wyłonić jednego zwycięzcę, ponieważ wszystkie przygotowane potrawy prezentowały sie wspaniale.

Konkurs Sportowy obejmował:

- bieg z przeszkodami

- wyścigi w workach

- przeciąganie liny.

Obie drużyny wykazały się niezwykłą zwinnością.

Zabawa z  MAT ART. Największą furrorę robiła Foto budka i kule.

Wszystkie potrawy zostały przygotowane przez mamy naszych uczniów

1 czerwca w Dzień Dziecka nasi uczniowie wzięli udział w całodziennej wycieczce pod opieką pani Agnieszki Lech i pani Doroty Fit. Dzieci miały możliwość zwiedzenia zoo w Zaciszu Leśnym, wspaniałej zabawy na placu zabaw i odpoczynku na hamakach.

Po południu zwiedziliśmy Jaskinię Raj,która zachwyca bogactwem i różnorodnością kalcytowych form naciekowych. Występują tutaj skupiska stalaktytów o unikatowym na skalę światową zagęszczeniu. Jaskinia uznana została za rezerwat przyrody nieożywionej i stanowisko archeologiczne.

W centrum Neandartalczyka mieliśmy możliwość zobaczyć:

  • Naturalnych rozmiarów replikę mamuta (skala 1:1) mierzącą 6 metrów długości i 3,5 metra wysokości
  • Multimedialne prezentacje i filmy udostępnione dzięki DISCOVERY
  • Repliki czaszek ludzi pierwotnych
  • Hologram 3D czaszki neandertalczyka
  • inscenizację polowań i życia codziennego.

27 kwietnia 2018 roku naszą szkołę odwiedziło Mobilne Planetarium Mój Kosmos. Uczniowie dzięki nowoczesnej technologii edukacyjnej mogli przenieść się do najdalszych zakątków naszej galaktyki.

24 kwietnia 2018 roku uczniowie klasy VII pod opieką pani Doroty Palmąki wzięli udział w Dniach Techniki  Zespołu Szkół  im. S. Staszica i Centrum Kształcenia Praktycznego w Staszowie.

21 marca, jak co roku w naszej szkole organizowaliśmy zabawy i konkursy z okazji powitania wiosny. Mimo, że na dworze było zimno i leżał śnieg, to nie przeszkadzało to  świetnej zabawie przygotowanej przez Samorząd Uczniowski. 

10 lutego 2018 roku w szkole odbyła sie zabawa karnawałowa, którą poprzedziły występy artystyczne naszych uczniów. Repertuar był zróżnicowany w zależności od wieku dzieci. Uczniowie zaprezentowali nie tylko swoje zdolności artystyczne, ale również świetne stroje przygotowane przez rodziców. W tym roku swą obecnością zaszczycili nas  rodzice naszych uczniów, dziadkowie, ciocie. Wszystkim dziekujemy za przybycie, dobrą zabawę. Dziękujemy Marcinowi Paździoch, który śpiewał i grał nam do tańca. Paniom za przygotowanie wystrępów artystycznych i zabaw choinkowych. Było nam bardzo miło, że odwiedzili nas absolwenci naszej szkoły i dobrze się bawili.

"4 parasole"

"Cztery pory roku"

Bajka "Królewna Śmieszka"

Bajka "Kopciuszek o brudnych nogach"

Skecz "Mąż i żona"

Skecz "Jak dwie połówki precla"

"Dwie bajki" w wykonaniu Darii uczennicy kl. VII

Wspólna zabawa

31 stycznia 2018 r. w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja chemii i fizyki pt. "Naukowa epidemia, czary mary i alchemia" w wykonaniu  Grupy Zelektryzowani. W pokazie i zabawie wzięli udział uczniowie. Prowadzący zapewnił zabawę z helem, propanem, butanem, wodorem.

7 stycznia 2018 roku uczniowie klasy VII zaprezentowali w kaplicy Podwyższenia Krzyża Świętego w Solcu przedstawienie bożonarodzeniowe, które wcześniej prezentowane było w szkole i Ośrodku Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczym w Staszowie. Na flecie kolędę grała Małgorzata Mazur - kl. VI i Daria Lech - kl. VII. Wiersze mówiły uczennice kl. IV: Maria Rudnik i Julia Koźmińska. Wszystkim serdecznie dziękujemy.  Jasełka przygotowała pani Agnieszka Lech, piosenki świąteczne w jezyku angielskim pani Dorota Palmąka.

Od trzech lat 6 stycznia w naszej parafii odbywa się Orszak Trzech Króli. Nasza szkoła jest orszakiem króla Kacpra reprezentującego Europę. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przeżycie tej pięknej uroczystości.

Boże Narodzenie to czas szczególny. Czas radości, refleksji, serdecznych spotkań. Radością z narodzenia Syna Bożego chcemy dzielić się z innymi, dlatego nasi uczniowie 5 stycznia 2018 roku o

ZAŁĄCZNIKI:

								

Załącznik

Utworzono dnia 04.02.2018, 22:17

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Maj 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny