8 marca - Dzień Kobiet

Uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą przygotowali i zaprezentowali występ artystyczny na wesoło: był śpiew, taniec, pokaz mody i zdolności akrobatyczne. Gratulujemy wszystkim wykonawcom wspaniałych talentów.

Korzystając z okazji Pani Dyrektor rozdała Dyplom Laureata i  Dyplom Uczestnika za Ogólnopolski Konkurs Kangur z języka angielskiego. Dyplomy otrzymali również uczniowie klasy V, VI i VII za udział w warsztatach przygotowywania pizzy w Pizzerii Kaktus.

W dniach 15-19 lutego 2024 r.  uczniowie z klasy V, VI i VII wzięli udział w obozie językowym - EuroWeek. Dzieci brały udział w ciekawych zajęciach z wolontariuszami z Azerbejdżanu, Laosu, Indonezji, Pakistanu, Georgii, Węgier. Mieliśmy też możliwość zwiedzenia ciekawych miejsc Kotliny Kłodzkiej. Odwiedziliśmy Muzeum Filumenistyczne w Bystrzycy Kłodzkiej, Jaskinię Niedźwiedzią w Kletnie, Kościół Bożego Ciała i Zamek w Międzylesiu. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się tak aktywnego spędzenia ferii zimowych.

9 lutego obchodziliśmy Walentynki. Każdy uczeń otrzymał miłą niespodziankę.

10 lutego odbył się bal karnawałowy w naszej szkole. W pierwszej części uczniowie zaprezentowali swoje zdolności aktorskie, wokalne i muzyczne.

Aktywny dzień i nauka poza szkołą

19 stycznia uczniowie z wszystkich klas wzięli udział w wycieczce do Staszowa:

- uczniowie kl. I, II, III oglądali przedstawienie pt. "Królowa Śniegu" w Staszowskim Ośrodku Kultury; uczestniczyli w niezwykłych zajęciach - warsztatach wodnych oraz aktywnie zwiedzali Strefę Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności SOWA;

- uczniowie kl. V, VI i VII odwiedzili Powiatową Straż Pożarną w Staszowie, gdzie poznawali pracę i powołanie strażaka; mieli warsztaty kulinarne w Pizzerii Kaktus, gdzie każdy uczeń mógł samodzielnie przygotować pizzę. Każdy z uczestników zdobył tytuł Mistrza Pizzy i dyplom małego kucharza. Podsumowaniem tak pracowitego dnia był spektakl teatralny pt. "Mity" w Staszowskim Ośrodku Kultury.

Szkolny Konkurs Recytatorski 2023/2024 w dn. 15 stycznia 2024r.

Uczniowie wystąpili w dwóch kategoriach:

Kategoria I - Kl. I - II - III

Kategoria II - kl. V - VI

14 stycznia 2024r. uczniowie zaprezentowali Jasełka w kaplicy Podwyższenia Krzyża Świętego w Solcu.

Udział klas I-II-III w akcji - "Akademia pszczoły bohatera".

Uczniowie poznawali życie pszczół, zaglądali do ula, próbowali miodu i wcielali się w rolę pszczelarza.

Uczniowie będą mieli możliwość wziąć udział w wydarzeniu kulturowo-oświatowym  "Noc w szkole". Prosimy o zapoznanie się z regulaminem udziału, który znajduje się w załącznikach na dole tej strony.

"Ślubuję być pilnym uczniem" - 19 października uczniowie klasy I zaprezentowali swoje umiejętności i  złożyli ślubowanie. Gratulujemy im tak pięknej uroczystości.

Relacja foto w galerii.

Korzystając z pięknej pogody 14 października,  uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas uporządkowali groby nieznanych żołnierzy na parafialnym cmentarzu w Szydłowie. Dziękujemy rodzicom za przywiezienie dzieci.

W dn. 13 października odbyła się akademia z okazji DEN. Tym razem na scenie pojawili się uczniowie klasy II pod czujnym okiem wychowawczyń.

10 października 2023 r. w naszej szkole odbył się Happening "Jestem EKO", współfinansowany przez Białe Ługi. W ramach projektu uczniowie przygotowywali ekologiczne hasła, poznawali piosenki ekologiczne i uczyli się właściwego segregowania śmieci. Podczas happeningu uczniowie klasy VI zaprezentowali inscenizację pt. "W bajkowym świecie ekobohaterów".  Natomiast uczniowie klasy V zaśpiewali i zagrali  na zrobionych przez siebie instrumentach piosenkę. Wszyscy uczniowie prezentowali modę recyklingową.

Zostaliśmy zapoznani z gospodarowaniem ekologicznym przez pana Bogdana Charę z gospodarstwa EKORAB oraz mogliśmy degustować produkty eko przygotowane przez panią Ęlżbietę Charę. Ukoronowaniem happeningu było ognisko i pieczenie kiełbasek.

Dziękujemy pani pedagog, która sprawowała pieczę nad wydarzeniem i  wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia happeningu - "Jestem EKO".

DZIEŃ CHŁOPAKA - Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Ratowicach

Z okazji Dnia Chłopaka uczniowie przyszli do szkoły w krawatach i muszkach.

Wszystkim chłopcom składamy najlepsze życzenia i spełnienia marzeń.

Dzieci rodzą się ze skrzydłami...

Regulamin "Noc w szkole"

Utworzono dnia 20.10.2023, 13:42