14-15 maja 2019r. uczniowie klas IV - VIII byli na wycieczce w Pieninach. Mieszkaliśmy w pięknie położonym Schronisku PTTK Orlica. Zwiedziliśmy Szczawnicę, Wąwóz Homole, Niedzicę. Byliśmy  na zakupach w słowackiej wsi - Stara Spiska Vies. Odbyliśmy rejs statkiem "Harnaś" po Jeziorze Czorsztyńskim. Widoki były cudne, tylko pogoda nam nie dopisała.

Mieliśmy również spotkanie z panem Stanisławem, który miał z nami zajęcia - gawędę o modzie góralskiej. Opowiadał prawdziwe historie związane z góralami, ale również legendy o skarbach zbójców.

W pierwszy dzień wakacji uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę zorganizowaną przez panią Agnieszkę do Oceaniki i Centrum Nauki Leonarda da Vinci. W Oceanarium  zachwycaliśmy się wspaniałymi rybami, rafami koralowymi, bogactwem świata podwodnego - florą i fauną. Przewodnik opowiedział o wszystkich gatunkach znajdujących się na ekspozycji. Przedstawił ich życie, zdradził tajemnice, znane tylko nielicznym. Zwiedziliśmy również Park Miniatur województwa świętokrzyskiego. Mogliśmy zobaczyć miniatury budowli i posłuchać ciekawych historii m.in. o Szydłowie, Kurozwękach, Rytwianach, Chęcinach. W Chrustach odbywały sie pierwsze urodziny Oceaniki, w związku z czym  dla dzieci przygotowane były liczne atrakcje: zawody sumo, wyścigi na nartach po trawie, przechodzenie pod poprzeczką, malowanie twarzy, robienie baniek , wykonywanie własnego akwarium w butelce, wata cukrowa, zajęcia mydlarskie (dzieci wykonywały mydełka glicerynowe z dodatkami). Zabawa była wspaniała, nikt się nie nudził. Również w Centrum Nauki Leonarda da Vinci dzieci miały możliwość wykonywania wszelkich  doświadczeń. Wycieczka była udana i wszyscy w dobrych nastrojach, chociaż zmęczeni powrócili do domu. To był wspaniały początek wakacji. Życzymy, by kolejne dni również obfitowały w niespodzianki i dobrą zabawę, by wakacje były bezpieczne i radosne.

Szydłów

Wspólnymi siłami udało sie wytworzyć tyle energii, że kula rozbłysła światłami.

W ramach współpracy z Zakładem Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Rzędowie,  uczniowie klasy II i III wraz z paniami Haliną Patrzałek i Dorotą Fit wzięli udział w zajęciach edukacyjnych, a także zwiedzali zakład.

Wycieczka do Krajna - Park miniatur.

Sala Tortur w Szydłowie

Chęciny