Relacja fotograficzna z poszczególnych działań szkoły w Galerii. Zapraszamy!

11 listopada nasi uczniowie wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej w kościele św. Władysława w Szydłowie sprawowanej w intencji naszej Ojczyzny. Po Mszy Świętej wszyscy udali się pod Pomnik Nieznanego Żołnierza, gdzie przy dźwiękach "Mazurka Dąbrowskiego" została wciągnięta flaga na maszt. Następnie delegacje z poszczególnych instytucji i organizacji złożyły wieńce i kwiaty jako wyraz wdzięczności poległym za Ojczynę.

Cześć i chwała bohaterom!

10 listopada w naszej szkole był wyjątkowy. Od rana trwały przygotowania do wielkiej akcji charytatywnej na leczenie Michała. O godz. 9:30 uczniowie uczcili 104 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez koncert pieśni patriotycznych. Od godz. 10.00 wszyscy mieli możliwość wzięcia udziału w loterii fantowej i kiermaszu ciast. Inicjatorem akcji było Szkolne Koła Caritas. Akcja przyniosła oczekiwany skutek. Dziękujemy wszystkim za pomoc i wsparcie, a Michałowi powrotu do zdrowia.

Zapraszamy do fotorelacji w Galerii.

2 listopada gościliśmy przedstawicieli OSP Wola Żyzna.

Prezes OSP zapoznał uczniów ze służbą strażaków, zaprezentował pomoc osobie z urazem kręgosłupa i osobie, która się zakrztusiła.

Uczniowie mieli wiele pytań o sprzęt znajdujący się w wozie strażackim. Każdy móg zająć miejsce w kabinie i włączyć sygnał dźwiękowy. Dziękujemy strażakom  za czas poświęcony naszym uczniom i wspaniałą lekcję.

Więcej zdjeć w Galerii.

"Ślubuję być pilnym uczniem i dzielnym Polakiem"

28 października w naszej szkole odbyło sie ślubowanie klasy I.

Dzieci wykazały się wiedzą w różnych dziedzinach i z radością zostały przyjęte do społeczności szkolnej. Następnie uczniowie klasy I  otrzymali upominki.

Więcej zdjęć w galerii.

#SzkołaPamięta

Nasza szkoła włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. W sobotę 22 października 2022 roku,  uczniowie klasy VIII ze Szkolnego Koła CARITAS, uporządkowali miejsca pamięci narodowej - Groby Nieznanego Żołnierza na cmentarzu parafialnym w Szydłowie. Groby zostały wymyte i wypolerowane. Uczniowie postawili również symboliczny kwiat i znicz. Na koniec odmówili modlitwę w intencji poległych za Ojczyznę.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

"Witaminki, witaminki

dla chłopczyka i dziewczynki.

Wszyscy mamy dziarskie minki,

bo zjadamy witaminki."

Nasza szkoły już kolejny rok bierze udział w Projekcie Uni Europejskiej dla szkół. Uczniowie z klas I, II, IV i V otrzymują owoce, warzywa i mleko w ramach kampani zdrowe śniadanie. Dziś, tj. 19 października uczniowie klasy V pod czujnym okiem wychowawcy przygotowali zdrowe śniadanie. Gratulujemy pomysłu przygotowania apetycznie wyglądających i smacznych kanapek.

"Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im je rozwinąć".

Dziś 13 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Dzieci wierszem i piosenką podziękowały nauczycielom za trud pracy włożonej w ich naukę i wychowanie. Dziękujemy za przybycie pani przewodniczącej Rady Gminy, która w imieniu pana Burmistrza złożyła najserdeczniejsze życzenia i podziękowania dla nauczycieli. Ukoronowaniem akademii był wspólny śpiew "Sto lat" dla nauczycieli.

Zapraszamy do galerii.

Dzisiaj w naszej szkole gościliśmy niezwykłego gościa z Pasieki IMAGO GRUPA, który przybył do nas z rodziną pszczelą. Tematyka spotkania:

- Dlaczego pszczelarz nosi kombinezon?

- Praca przy ulu. Dzieci mogły zajrzeć do środka pustego ula, by zobaczyć jak wygląda dom pszczół od środka.

- Produkty pszczele.

- Jak zachowywać się w towarzystwie pszczół?

- Akcesoria pszczelarskie, czyli co pszczelarzowi jest niezbędne do pracy w pasiece.

Dzieci otrzymały prezenty i upominki:

- świeczki z wosku pszczelego,

- dyplomy "młodego pszczelarza",

- odznaki młodych pszczelarzy,

- słoiczki miodu z Pasieki Imago.

Szkoła otrzymała Certyfikat "Placówka wspierająca życie pszczół" oraz słoiczek miodu dla grona pedagogicznego.

Dziękujemy za pouczające spotkanie i upominki.

O tym jak ważne jest zdrowie i życie ludzkie przekonały się przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły podczas zajęć profilaktycznych "PIerwsza pomoc przedmedyczna" przeprowadzonych przez panią pedagog. Zajęcia zostały przeprowadzone w dniach od 4 - 7 października. Dzieci dowiedziały się jak reagować w nagłych wypadkach. Uczyły się się pozycji bocznej bezpiecznej i z wielkim zaangażowaniem próbowały wykonać  resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomie.

Pamiętajmy: Nie bójmy się udzielać pierwszej pomocy, ponieważ życie ludzkie jest najcenniejsze.

Fotorelacja w Galerii.

Kuratorium Oświaty w Kielcach, w ramach wspierania sportu w świętokrzyskich szkołach zainicjowało obchody Europejskiego Tygodnia Sportu. Jest to inicjatywa Komisji Europejskiej promująca sport i aktywność fizyczną w całej Europie. W naszej szkole zjęcia w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu odbyły się 29 i 30 września 2022r. W zmaganiach sportowych na lekcjach w-f wzięły udział wszystkie klasy.

Godziny pracy pedagoga szkolnego

2. Ewelina Polut:                    wtorek: 15.15 – 16.15
  3. Barbara Rak:                     środa : 14.15 – 15.15
  4. Monika Urban:                  piątek: 11.20 – 12.05

1 wrzesień 2022 rok, to wyjątkowy dzień dla społeczności naszej szkoły. To dzień nie tylko rozpoczynający nowy rok szkolny 2022/2023, ale również dzień, w którym stanowisko dyrektora naszej szkoły objęła pani Janina Czapla. Wśród licznie zebranych pojawił się burmistrz miasta i gminy Szydłów - pan Andrzej Tuz, który podziękował za 10-letni staż pani dyrektor  Annie Kucharskiej i przywitał nową panią dyrektor. Obu paniom życzymy wielu sukcesów w pracy zawodowej i życiu prywatnym.

Plan lekcji 2022/2023

Utworzono dnia 22.09.2022, 15:22